czwartek, 5 lipca 2012

Nowinki technologiczne


Telefony, smartfony, mp4, tablety. Wielu z nas nie ma pojęcia o połowie możliwości, jakie posiadają te gadżety. Wybierając dany sprzęt coraz rzadziej zwracamy uwagę na parametry a przywiązujemy uwagę do firmy. Myślę, że teraz wszelką konkurencję wśród „lanserskiej” młodzieży zmiażdżyła firma Apple. W jej asortymencie znajdziemy iPod’y, iPad’y, iPhone’y, Mac’i. Różne kolory, wielkości, grubości. Szczęśliwy posiadacz tego sprzętu nie omieszka nie pochwalić się swoją zdobyczą i zapewni wszystkim wokół szczegółowy wgląd w swój skarb. 

Jeżeli już chcemy zaopatrzyć się w coś niezwykle wartościowego z firmy Apple to polecam iMac all-in-one.  Posiada bezkonkurencyjny wygląd i znakomitą wydajność. Niestety muszę zmartwić fanów jabłuszka, ale jest to jedna z nielicznych perełek ten firmy. Oczywiście godny polecenia jest też iPhone, który jest najpopularniejszych telefonem w historii.  Dużą popularnością cieszą się również iPod’y lecz pozostawiają dużo do życzenia. Prawdziwy smakosz muzyki nigdy nie kupiłby takiego odtwarzacza ze względu na słabą jakość dźwięku. 


 Apple iMac all-in-one


Dziewczyny, które lubią pochwalić się wśród znajomych efektownym gadżetem mogłyby zaopatrzyć się w moim zdaniem bardzo ładnego iPod’a nano Multi-Touch. Idealny dla kogoś takiego jak ja, czyli kogoś, kto nie posiada słuchu absolutnego a lubi posłuchać muzyki.

 iPod nano Multi-Touch

Jeśli chodzi o strefę telefonów to do wyboru mamy smartfony lub telefony firmy blackberry, które moim zdaniem są niezwykle stylowe. Nie są tak powszechne jak telefony dotykowe a patrząc na nie mam wrażenie, że zahaczają o wyjątkowość i klasę.  Koneserom gadżetów polecam Samsung Galaxy S III, który za nie długo wejdzie na amerykański i koreański rynek. Posiada procesor snapdragon s4 class oraz co mnie najbardziej ujęło: 

„Samsung GALAXY S III wie, kiedy wyglądasz korzystnie, i nie przegapi żadnego uśmiechu ani nie zrobi zdjęcia z zamkniętymi powiekami, gdy zdarzy Ci się mrugnąć. Automatycznie robi serię 8 ujęć jedno po drugim, a następnie wybiera.”

Trzeba powiedzieć, że jest również bardzo ładny. Jest niezwykle cienki, poręczny i wygląda bardzo naturalnie. 

 Samsung Galaxy S III  Blackberry


Zważając na to, że jestem sceptycznie nastawiona do kosztownego sprzętu, który posiada młodzież postanowiłam napisać o nowym trendzie, jakim są słuchawki Beats Audio by dr. Dre. Zdaję sobie sprawę, że pisząc o tych słuchawkach słowa krytyki narażam się wielu osobom, ale czym byłby ten post bez konstruktywnej krytyki wbrew oczekiwaniom innych. 

Plusem jest bardzo ładny wygląd otóż minusem Beats'ów jest bardzo mocny bas, który jest zaletą tylko wtedy, kiedy słucha się muzyki klubowej. Oczywiście, jeżeli ktoś jest ślepo zapatrzony w logo, które one posiadają to jednocześnie uzna moje słowa za bzdurę i wyidealizuje swój zapewne przemyślany zakup. Myślę, że jeśli chodzi o słuchawki to z czystym sumieniem mogę polecić takie firmy jak Sennheiser, AKG czy Ultrasone.

 

 Sennheiser

 Beats Audio by dr. Dre


 AKG

Ultrasone


Na koniec wspomnę o gadżecie, który niedawno wszedł na rynek. Mianowicie tablet.  W tej kategorii trzeba wyróżnić Nexus’a 7 od Google.  Posiada 4 rdzeniowy procesor, 7 cali i pozwala na płynną obsługę, świetnie wygląda a gdyby tego było mało to również posiada niezwykle niską cenę – 199 dolarów. 

 Nexus 7

  

Mam nadzieję, że pomogłam tym, którzy nie mieli pojęcia, w co się zaopatrzyć na wakacyjny wyjazd a chcieli zabłysnąć wśród obcokrajowców oraz tym, którzy mieli dylemat, który gadżet dobrej, jakości mają wybrać, aby służył im przez długie lata.

1 komentarz: