niedziela, 21 października 2012

Obiektywna czy subiektywna ocena?

Zważając na to, że blogi modowe stają się coraz popularniejszym sposobem wyrażania własnego stylu to jednocześnie coraz częściej narażone są na kpinę.
Osobiście nie miałam pojęcia, że istnieją anty blogerskie profile na Facebook'u ale artykuł ze strony www.natemat.pl 
 przybliżył mi nieco ich filozofię. 

Właściwie to nie wiem czy głównym celem ludzi zakładających takie profile jest wyśmiewanie się z tego, co jest inne bądź też odrobinę przesadzone czy zwrócenie uwagi na to jak Polacy "wyrafinowany" styl posiadają.

Jeżeli chodzi tutaj o tzw. bekę to tego typu działania żadnych rezultatów nie przyniosą. 
Jedynie ucieszą kilka tysięcy ludzi, z których większa część po gruntownej selekcji sama znalazła by się na takiej stronce. 

Gdyby twórcy np. Noszenie skarpetek do sandałów to wieśniactwo mieli faktyczny zamiar sprostować mentalność naszego narodu, co do tego nie przemijającego trendu to myślę, że skuteczniejszym sposobem byłoby subtelne zwrócenie uwagi takiemu człowiekowi na ulicy, że jednak te skarpetki nie dodają mu seksapilu a nie na łamach dzisiejszej potęgi internetu jakim jest Facebook wygłaszanie podobnych sloganów.

Dążę do wniosku, że tego typu strony według mnie nie mają zupełnie żadnego przesłania umoralniającego Polaków do zadania sobie pytania "A może to właśnie mowa o mnie?". 
Autorka artykułu ( o którym mowa na początku posta ) pokłada zbyt duże nadzieje, że coś się zmieni w tej kwestii. 
Ci zwykli Polacy w średnim wieku, którzy codziennie rano spóźniają się na autobus do pracy nie mają pojęcia, że ich ubiór jest naganny a dziewczyny, które pragną prezentować swoje stylizacje na blogu są tak zdeterminowane, że żadna oblega w ich stronę nie zmieni ich koloru włosów czy skóry.2 komentarze:

  1. Przeczytałam oba teksty. Wychodzi mi na to, że u nas to każdy każdemu usiłuje życie układać nie pytając go o zdanie. A spadajcie, wy "oceniacze", "na drzewo".

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma to jak skrytykować coś, o czym nie ma się żadnego pojęcia. Polska Ciemnogrodem jest, wiadomo nie od dziś, że odstajemy od innych krajów europejskich o lata świetle. Są dziewczyny, które chcą to przełamać, a są krytykowane za modny ubiór, za swój gust. No litości, kiedy w końcu ci ludzie zmądrzeją i zaczną być bardziej tolerancyjni?

    OdpowiedzUsuń