piątek, 8 czerwca 2012

Union Jack w modzie

Aby uczcić ponad pół wieczne panowanie królowej obywatele okazując swą miłość ubierają się w motyw flagi. Jest ona przedstawiana na wiele sposób i jest symbolem wspólnoty. Union Jack - bo taką nazwę nosi flaga Wielkiej Brytanii – jest prezentowana na wybiegach przez najwybitniejszych projektantów. Solange Azagury-Partridge barwy królestwa umieściła w swoich pierścionkach z kamieni szlachetnych, Dr. Martens w swojej kolekcji butów a Lulu Guinness wykorzystała kolory flagi Wielkiej Brytanii w swojej legendarnej kolekcji torebek.

Chanel we wczesno jesiennej kolekcji w 2008 roku motywu flagi użyła, jako dodatku w postaci pikowanej torebki. Efekt takiego działania może również przynieść duże zyski jak firmie Converse, która za pomocą swoich trampek rozsławiła motyw Union Jack. Wzór znalazł się nawet na kaloszach Wellington BOOT. Buty byłyby idealne dla osłony stopy królewskiej osobistości, aby mogła spokojnym krokiem chodzić po terenach Balmoral z jej ukochanym psem rasy corgi.

Oto kilka przykładów jak projektanci wykorzystali motyw flagi:


 Alexander McQueen jacket for David Bowie

 Chanel

 Dr.Martens

 Jimmy Choo

 Lulu Guinness

Solange Azagury - Partridge

2 komentarze:

  1. Dziewczyno, to brzmi jakbyś wrzuciła jakiś tekst w translatora - w ogóle nic się nie trzyma kupy w Twoim tekście... Fajniej by było poczytać coś co piszesz od siebie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli chcesz poczytać coś co piszę od siebie to zapraszam do przeczytania po raz kolejny powyższego tekstu lub do przeczytania innego posta. Może przypadnie do gustu.

      Usuń