niedziela, 8 kwietnia 2012

Bermudy hitem lata


 Ciekawostka dla Panów

Zacznę od męskich spodni, które swoją nazwę zawdzięczają wyspom, na  których odniosły nie lada sukces. Były wyznacznikiem mody dla biznesmenów, którzy łączyli je z podkolanówkami, marynarką i krawatem.  W czasie, kiedy mieszkańcy Bermud pokazywali się na różnych ważnych spotkaniach w spodniach przed kolana inni biznesmeni uważali tą modę za śmieszną. Na szczęście bermudy wyswobodziły się z ośmieszanego i oficjalnego stroju stając się idealnym dodatkiem do męskiego wizerunku. Współczesna wersja bermudów jest zdecydowanie węższa niż w czasach, gdy nosili je brytyjscy dżentelmeni. 


Wydaje mi się, że największą zaletą tego rodzaju spodni jest to, że są wygodne i można je dopasować do niemal wszystkich rodzajów butów. Począwszy od niskich tenisówek, mokasynów po japonki a nawet sandały. Trzeba pamiętać, że to, co kiedyś było modne niekoniecznie odwzorowuje dzisiejsze trendy. Jednym z takich przykładów są skarpety, które dobrane z sandałami i bermudami nie tworzą idealnego połączenia.

Kolejną zaletą jest to, że przy doborze odpowiedniej ‘góry’ można je ubrać na spacer czy oficjalne spotkanie. Przykładowym zestawem na spacer mogą być modne tego lata pastelowe bermudy w połączeniu z koszulą i japonkami. Jednak na bardziej oficjalne spotkanie polecam bermudy w stonowanych kolorach, lekko podwinięte, koszulę w drobną kratę, marynarkę typu slim i mokasyny khaki. Jeśli ktoś preferuje luźny styl to spodnie może połączyć z lekką kurtką czy zwykłym T-shirtem. Pamiętajmy, że wybierając jasne kolory powinniśmy pomyśleć również o dodatku w  kolorze kontrastowym np. brązowej torbie czy ciemnych butach. 


W ciepłe dni bermudy są idealnym wyborem dla mężczyzn, którzy uprawiają sport i nie boją się pokazać kolan a przy okazji idealnie podkreślają sylwetkę.  
Jeżeli szukaliście ciekawych wzorów lub fasonów tych spodni i skończyło się to niepowodzeniem polecam samemu skrócić swoje niepotrzebne długie spodnie i dostosować do swoich preferencji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz